Ясни са финалистите в Хале

Поставеният под №4 Андрей Рубльов (Русия) и Юго Юмбер (Франция) ще играят на финала на турнира по тенис в германския град Хале с награден фонд 1.3 милиона евро.

Рубльов победи квалификанта Николоз Басилашвили (Грузия) с 6:1, 3:6, 6:3 за 1:48 час. Руснакът спечели първите пет гейма в мача, но световният №30 Басилашвили, който победи Рубльов преди две години на финала в Хамбург на клей, подобри играта си и изравни резултата след пробив в шестия гейм на втория сет. В третата част Рубльов проби за 4:2, в осмия гейм пропиля три мачбола и затвори мача в деветия гейм.

На финала руснакът ще играе срещу французина Юго Юмбер, който елиминира 20-годишния канадец Феликс Оже-Алиасим с 6:4, 3:6, 7:6(5) за 2:37 часа. В третия сет се игра без пробиви, а Юмбер пропиля два мачбола в десетия гейм. В тайбрека той поведе с 6:3, след което пропусна още три възможности да затвори мача, но успеха да го направи със 7:5 и се класира за финала.

Снимки: Gettyimages