Беретини на полуфинал в лондонския "Куинс Клъб", Де Минор спря победната серия на Чилич на трева

Италианецът Матео Беретини достигна до полуфиналите при дебюта си на турнира по тенис на трева в лондонския "Куинс Клъб" с награден фонд 1.29 милиона евро. Водачът в схемата Беретини елиминира шестия в схемата представител на домакините Даниел Евънс със 7:6(5), 6:3 и записа трета поредна победа в надпреварата без загубен сет. Деветият в света италианец пласира 14 аса и не допусна пробив в мача. Той взе първия сет, след като навакса пасив от 2:4 точки в тайбрека, а във втората част реализира единствения пробив в осмия гейм, за да триумфира. За място на финала той ще играе срещу номер 4 Алекс Де Минор (Австралия).

Де Минор елиминира шампиона в турнира от 2012 и 2018 година Марин Чилич (Хърватия) с 3:6, 6:3, 6:4. Това сложи край на серията от седем поредни победи на Чилич, който през миналата седмица спечели турнира на трева в Щутгарт.