Нидерландия взе два гейма на САЩ и изпревари България

Волейболистите от националния отбор на Нидерландия изпревариха България във временното класиране в Лигата на нациите. "Лалетата" отстъпиха много трудно и драматично на САЩ с 2:3 (25:21, 17:25, 25:23, 15:25, 13:15) в последния си мач от 4-а седмица на турнира в Римини.

Благодарение на спечелената точка и два гейма, Нидерландия измести "лъвовете" в подреждането заради по-доброто си геймово съотношение и вече е на 14-о място с 2 победи, 10 загуби, 7 точки и 14:34 гейма. България пък вече е на предпоследната 15-а позиция също с 2 победи, 10 загуби и 7 точки, но при геймово съотношение 11:32.

САЩ пък са на 7-о място с 6 победи, 6 загуби и 17 точки, с колкото е и 8-ият Аржентина, но с по-лошо геймово съотношение.

Най-полезни за американския тим станаха капитанът Тейлър Сандър (2 блока, 4 аса, 54% ефективност в атака и 23% перфектно посрещане) и Гарет Муагутутиа (1 блок, 3 аса, 57% ефективност в атака и 36% перфектно посрещане) с по 21 точки за победата.

За Нидерландия в отсъствието на Нимир Абдел-Азиз, който изобщо не беше в групата за този мач, Стийн Ван Тилбург (4 аса и 42% ефективност в атака) и Тийс Тер Хорст (1 блок, 43% ефективност в атака и 18% перфектно посрещане) реализираха 19 и 18 точки, но и техните усилия не бяха достатъчни за успеха.