Ради Кирилов е играч на 29 кръг в Efbet лига

България с 10-а загуба в Лигата на нациите

Волейболните национали на България записаха 10-а загуба в турнира на Лигата на нациите в Римини, след като отстъпиха на шампиона Русия с 0:3 (17:25, 22:25, 17:25) в мач от 12-ия кръг.

Така след 12 мача България остава на 14-о място в класирането от 16 отбора с едва две победи и само 7 спечелени точки.

Русия е с 8 победи, 4 загуби, 25 точки и временно заема трето място в класирането преди останалите мачове от днешния ден.

Силвано Пранди изненадващо заложи в стартовия състав на третия си разпределител Светослав Станков. България поведе с 2:0 след атака на Радослав Парапунов и ас на Светослав Станков. Артьом  Волвич би сервис в мрежата и 5:2 за България. Националите поведоха с 4 точки при първото техническо прекъсване - 8:4. Русия изравни резултата при 9:9 и Силвано Пранди взе прекъсване за България. Мартин Атанасов атакува в мрежата и "Сборная" поведе с 10:9.  Русия дръпна с 12:9 и Силвано Пранди взе второто си прекъсване в първата част и за да прекъсне серията от отлични начални удари на Игор Кобзар. "Сборная" поведе с 5 точки при второто техническо прекъсване - 16:11. Аспарух Аспарухов атакува успешно от зона 2 за 13:19. Ас на Радослав Парапунов и 14:19. Ас на Игор Кобзар и 23:16 за Русия. Нов ас на Игор Кобзар и геймбол за "Сборная". Атака в центъра на Иля Власов донесе успеха на възпитаниците на Туомас Самелвуо в първата част с 25:17.

Владимир Станков се появи в игра на България в началото на втората част. Възпитаниците на Силвано Пранди поведоха с 3:1 в началото на втората част след блокада на Аспарух Аспарухов. Великолепна комбинация Светослав Станков - Николай Колев и 4:2 за България. Иля Власов би сервис в мрежата - 5:3. Денис Богдан изравни резултата при 7:7. Мартин Атанасов атакува на разкъсана блокада от зона 2 и България поведе с 8:7 при първото техническо прекъсване във втората част. Блокада на Радослав Парапунов и 9:7. Русия изравни при 9:9 след перфектна блокада. Ас на Дмитрий Волков и Русия поведе с 15:13. Троен блок спря атака на Радослав Парапунов и "Сборная" дръпна с 16:13 при второто техническо прекъсване. При 14:18 в игра се появи Денис Карягин. Руските волейболисти поведоха с 21:16. Денис Карягин игра с блокадата за 20:23. Аспарух Аспарухов намали до 21:23 и Туомас Самелвуо взе прекъсване. Сервис на Денис Карягин в мрежата и 22:24. Силвано Пранди взе прекъсване за България. Дмитрий Волков игра с блокадата ни и Русия спечели втората част с 25:22.

Денис Карягин остана на поста диагонал в началото на третата част. Българските волейболисти поведоха с 2:0. Николай Колев атакува мощно в центъра за 3:1. Игор Кобзар атакува втората топка и изравни резултата при 3:3. Възпитаниците на Туомас Самелвуо взеха преднина от 2 точки при първото техническо прекъсване в третата част - 8:6. Разликата нарасна на 6 точки при 14:8. Аспарух Аспарухов намали до 11:15 с атака от зона 4. Денис Богдан изведе Русия напред с 16:11 при второто техническо прекъсване. При 12:18 Силвано Пранди взе прекъсване за България. Денис Карягин игра успешно с блокадата от зона 2 за 13:18. Аспарух Аспарухов намали до 16:22 след отлична така от зона 4. Илияс Куркаев атакува над българската блокада за 23:16. Дмитрий Волков надхитри българската блокада и изведе Русия до мачбол при 24:16. Илияс Куркаев донесе успеха на "Сборная" в третата част с 25:17 и в мача с 3:0 гейма.

За България най-резултатен в срещата бе Аспарух Аспарухов с 10 точки. Още 9 реализира Мартин Атанасов, а със 7 завърши Николай Колев.

От руския отбор с 14 точки се отличи Дмитри Волков, а Виктор Полетаев прибави още 13.

Следващият мач на България в Лигата на нациите е на 21 юни (понеделник) срещу отбора на Япония. Русия пък среща Германия.

БЪЛГАРИЯ – РУСИЯ 0:3 (17:25, 22:25, 17:25)
БЪЛГАРИЯ: Светослав Станков 1, Радослав Парапунов 3, Мартин Атанасов 9, Аспарух Аспарухов 10, Николай Колев 7, Стефан Чавдаров – Владислав Иванов-либеро (Владимир Станков, Мартин Иванов-либеро, Денис Карягин2)
Старши треньор: СИЛВАНО ПРАНДИ
РУСИЯ: Игор Кобзар 6, Виктор Полетаев 13, Денис Богдан 9, Дмитрий Волков 14, Артьом Волвич 2, Илияс Куркаев 6 – Валентин Голубев-либеро (Иля Власов 8, Ярослав Подлесних, Павел Панков)
Старши треньор: ТУОМАС САМЕЛВУО.