Азаренка пречупи Кербер в битка на бившите №1

Поставената под №7 в схемата Виктория Азаренка (Беларус) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис за жени в германската столица Берлин с награден фонд 456 073 евро. Азаренка победи представителката на домакините и бивша номер 1 в света Анжелик Кербер с 6:3, 7:5 за 82 минути и по този начин записа десети успех в 11 мача срещу германката.

Азаренка направи пробив за 5:3 в първия сет, а във втората част преодоля пасив от 1:4 и 3:5, за да стигне до успеха. Седмата в схемата беларускиня спечели четири поредни гейма в края на двубоя и затвори срещата с четвъртия си мачбол.

Виктория Азаренка се класира за първия си четвъртфинал на турнир на трета за последните шест години.

Руската квалификантка Людмила Самсонова също продължава напред след успех над сънародничката си Вероника Кудерметова с 6:4, 6:3 за 82 минути.

Шестата поставена Гарбине Мугуруса (Испания) победи Елена Рибакина от Казахстан с 6:4, 6:3 за 1:43 час. Испанката направи четири пробива в мача и веднъж загуби подаването си.

Защитаващата титлата си и номер 4 в схемата Каролина Плишкова (Чехия) играе с момента с Джесика Пегула (САЩ).

Междувременно организаторите заявиха, че броят на зрителите, който ще бъдат допуснати до мачовете на турнира, ще бъде удвоен до 1000 от петък нататък. Увеличението от 500 през първите четири дни идва, след като властите в Берлин допълнително облекчават ограниченията срещу коронавируса.

Снимки: Gettyimages