Страхотен обрат за Пиронкова в Нотингам

Цветана Пиронкова се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на трева от веригата ITF в английския град Нотингам с награден фонд 100 хиляди долара и гостоприемство. 33-годишната българка победи румънката Моника Никулеску с 2:6, 6:3, 6:3 за 2:12 часа.

Пиронкова допусна два пробива и загуби първия сет. Във втората част до 3:3 двете си размениха по два пробива, след което пловдивчанката взе подаването на съперничката си в осмия гейм и при свой сервис изравни резултата.

В началото на третия сет Пиронкова и Никулеску отново си размениха по един пробив, но до края на двубоя българката спечели още два пъти подаването на румънката. Последният гейм беше изключително оспорван, а Пиронкова успя да затвори двубоя с четвъртия си мачбол.

Българката заработи 28 точки за световната ранглиста и 2573 долара от наградния фонд. Следващата съперничка на Пиронкова ще бъде 18-годишната Ема Радукану от Великобритания, която елиминира осмата поставена Тимеа Бабош (Унгария) с 6:3, 6:3.

Родената в Торонто (Канада) Радукану е 361-а в световната ранглиста. Двете с Пиронкова не са играли една срещу друга досега.