Мартин Чой на крачка от рекордно класиране в "24-те часа на Льо Ман"

Българинът Мартин Чой и неговите италиански съотборници в ENERGIE ENDURANCE 91 Кристиан и Федерико Наполи завършиха легендарното мотоциклетно състезание "24 часа на Льо Ман" на престижното 11-о място в клас Суперсток. Целият отбор на ENERGIE ENDURANCE 91 направи много чисто състезание, а българският пилот бе много близо до най-доброто си класиране в Льо Ман, след като за почти цялото денонощие моторът на Kawasaki имаше нужда само от една смяна на преден спирачен апарат.

Проблемите обаче назряха в последния час. 45 минути преди края Чой се движеше пети в Суперсток и 11-и в общото класиране, но изтощен акумулатор го принуди да бута до бокса. Българинът все пак загуби само пет минути и запази петата позиция в клас Суперсток.

Проблемите пред отбора обаче продължиха и 25 минути преди финала Федерико Наполи направи първото падане за ENERGIE ENDURANCE 91. Той върна мотора в гаража, отстъпи място си отново на Чой и българинът завърши състезанието на 11-а позиция в Суперсток и 20-а в общото класиране.

Отборът на ENERGIE ENDURANCE 91 завъртя общо 795 обиколки за денонощието в "24 часа на Льо Ман" и остана едва на 60 от заводския тим на Suzuki - YOSHIMURA SERT, който спечели на тази писта за първи път от 2015 година насам. SRC Kawasaki остана на второто място с осем обиколки пасив, а отборът на BMW MOTORRAD допълни подиума.