100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4

Още четири медала за България във втория ден на Балканиадата по лека атлетика до 20 години в Истанбул

Българските състезатели спечелиха още четири отличия във втория ден на Балканиадата по лека атлетика до 20 години в Истанбул (Турция). Димитър Ташев взе сребро на троен скок с 15.11 метра, а в същата дисциплина трети завърши Мартин Точев с 15.06 метра. Така двамата покриха и норматива от 15.05 метра за участие на Европейското първенство във възрастовата група в Талин (Естония)от 15 до 18 юли.

С бронз днес се окичиха още Изабела Соколова на 100 метра с препятствия с 14.09 секунди и Пламена Миткова на скок дължина с 6.00 метра. Така България завърши шампионата с общо девет медала - 1 златен, 3 сребърни и 5 бронзови. Ясна Петрова спечели единствената титла в бягането на 3000 метра в първия ден от състезанията. Петрова, която е и балканска шампионка по планинско бягане, взе златото с 9:46.10 минути, с покри и покри норматива от 9:48.20 минути за участие на Евро 2021 в Талин.

Валентин Андреев остана втори на чук със 76.99 метра, а Георги Христов финишира втори в спринта на 100 метра за 10.52 секунди, което също е покрит норматив за континенталния шампионат до 20 години (10.65 секунди). С бронз се окичиха Божидар Саръбоюков на скок дължина със 7.31 метра, както и щафетата на 4 по 100 метра в състав Тодор Тодоров, Ивайло Иванов, Александър Евтимов и Георги Христов с 42.45 секунди.