Жирона се приближи още по-плътно до Ла Лига

Отборът на Жирона победи като гост Райо Валекано с 2:1 в първия мач от финалния плейоф за влизане в Ла Лига. Домакините стигнаха до ранен аванс в шестата минута чрез Иси.

Гостите от Каталуния обаче успяха да изравнят преди края на първото полувреме чрез Енрике Франкеса. След почивката жиронци стигнаха до пълен обрат с попадение на Мамаду Сила и си осигуриха хубав резултат преди реванша на 20 юни. В края на мача Райо стигна до изравнителен гол, но той беше отменен заради засада след намесата на ВАР.

Другите нови членове на Ла Лига са Еспаньол и Майорка, а от елита изпаднаха Уеска, Валядолид и Ейбар.