Жирона се приближава до заветната цел (видео)

Жирона разгроми с 3:0 Алмерия в първи мач от плейофите за изкачване в Ла Лига. Домакините нанесоха своя удар в началните пет минути, когато вкараха два гола чрез Йоел Барсенас и Ян Коуто. Убедителната победа оформи Мамду Сила в средата на второто полувреме.

В редовния сезон Алмерия завърши на 4-о място, като събра с две точки повече от днешния си съперник. Гостите обаче излязоха смутени на "Естадио Мунисипал де Монтиливи" и бързо се озоваха в ролята на догонващи. В 3-ата минута Барсенас засече с глава центриране от фаул на Жерард Гумбау и направи безпомощен стража Георги Макаридзе. само две минути по-късно Сила подае на непокрития Коуто за 2:0.

В 65-ата минута самият Сила се разписа след бърза контра и точен удар с левия крак. Домакините имаха и други положения, а Алмерия нито веднъж не застраши вратата на Хуан Карлос

Реваншът е в събота, а крайният победител от двата мача ще срещне във финалния плейоф един измежду Райо Валекано и Леганес.