Една титла и общо пет медала за България в първия ден на Балканиадата в Истанбул

Ясна Петрова спечели титлата в бягането на 3000 метра на Балканиадата по лека атлетика до 20 години в Истанбул (Турция). Петрова, която е и балканска шампионка по планинско бягане, взе златото с 9:46.10 минути и покри норматива от 9:48.20 минути за участие на Европейско първенство в същата възрастова група в Талин (Естония) през юли.

Още четири медала заслужиха българските атлети в първия ден от състезанията. Валентин Андреев остана втори на чук със 76.99 метра, а Георги Христов финишира втори в спринта на 100 метра за 10.52 секунди, което също е покрит норматив за Евро 2021 в Талин (10.58 секунди).

С бронз се окичиха Божидар Саръбоюков на скок дължина със 7.31 метра, както и щафетата на 4 по 100 метра в състав Тодор Тодоров, Ивайло Иванов, Александър Евтимов и Георги Христов с 42.45 секунди.