Конта и Чжан се класираха за финала в Нотингам

Йохана Конта от Великобритания се класира за финала на турнира по тенис на трева в английския град Нотингам с награден фонд 235 238 долара. Поставената под номер 1 Конта победи Нина Стоянович (Сърбия) с 6:2, 6:7(2), 7:5 след почти три часа игра. Британката взе първия сет със серия от пет поредни гейма, която продължи на седем в началото на втората част с още един пробив за 2:0. При 5:4 тя сервираше за победа и пропусна мачбол, а в последствие Стоянович изравни и доминираше в тайбрека, за да изравни резултата.

Конта пропиля ранен пробив и в третия сет, но все пак стигна до успеха с късен брейк в него, за да стигне до първия си финал в Тура на WТА от май 2019 година.

В търсене на четвърта титла в кариерата си тя ще се изправи срещу китайката Шуай Чжан. Четвъртата в схемата Чжан елиминира Лорън Дейвис (САЩ) с 6:4, 6:3. Азиатката пропусна ранен аванс от 3:0, но след 4:4 тя взе шест от следващите седем гейма по пътя към успеха. Чжан се стреми към трети трофей като професионалистка.