"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Русия се завърна на победния път в Римини (видео + снимки)🏐🇷🇺

Настоящите шампиони във Волейболната Лига на нациите от Русия записаха 5-а победа, след като се наложиха над Канада с 3:1 (25:18, 25:18, 23:25, 25:23) във втория си мач от третата седмица на турнира в Римини.

Така играчите на Туомас Самелвуо прекъснаха серията си от две поредни загуби с по 1:3 гейма от световния шампион Полша и Франция. "Сборная" е на 7-о място във временното класиране с 5 победи, 3 загуби и 16 точки, с колкото е и 6-ия Иран, но с по-добри показатели. Канада пък е 13-а с 2 победи, 6 загуби и 7 точки.

Утре (11 юни), в последния ден от тази седмица, Русия ще срещне Словения, която по-рано днес изненада Франция с 3:2 гейма, а "кленовите листа" ще играят с "петлите". Двубоите са от 13,00 и 20,30 часа българско време.

Най-полезен за руснаците бе Максим Михайлов със страхотните 22 точки (1 блок, 2 аса и 59% ефективност в атака) за победата. Дмитрий Волков добави още 18 точки (2 блока, 2 аса, 54% ефективност в атака и 17% перфектно посрещане) за успеха.

За канадския тим Шарън Върнън-Еванс се отчете с 15 точки (1 блок, 1 ас и 42% ефективност в атака), а Никола Хоуг реализира 13 точки (1 блок, 2 аса, 43% ефективност в атака и 22% перфектно посрещане).