Бразилия се оказа твърде силна за България 🇧🇬🇧🇷🏐

Олимпийските шампиони от Бразилия се оказаха прекалено силни за волейболните национали на България. Възпитаниците на Силвано Пранди отстъпиха на “Селесао” с 0:3 (16:25, 22:25, 12:25)  в мач от 8-ия кръг в турнира на Лигата на нациите в Римини.

България остана на 14-о място във временното класиране с актив от 5 точки (1 победа, 7 загуби), Бразилия е на втора позиция с 21 точки (7 победи, 1 загуба).

Още два мача за Цветан Соколов в Лигата на нациите🏐

Капитанът Цветан Соколов можеше да излезе срещу Бразилия, след като пропусна вчерашния мач с Полша, но не се появи в игра.

Извън групата за мача останаха централният блокировач Стефан Чавдаров и разпределителят Светослав Станков.

Българските волейболисти съумяха да поведат с 4:3 в началото на мача след успешна блокада. Рикардо Лукарели изведе Бразилия напред със 7:6. Успешна атака на Денис Карягин изравни резултата при 7:7. "Селесао" поведе с 8:7 при първото техническо прекъсване след успешен пайп на Дъглас Соуза. Ас на Флавио Жуалберто и 12:8 за олимпийските шампиони. Алан Соуза атакува успешно по правата от зона 2 за 19:13. Силвано Пранди взе прекъсване за България. Нов успешен пайп на Рикардо Лукарели направи резултата 21:13. Силвано Пранди побърза да вземе още едно прекъсване. Алан Соуза изведе Бразилия до успех в първата част с 25:16.

Светослав Иванов замени Денис Карягин в началото на втората част. България поведе с 3:2 и 4:3 в началото на втората част. Националите поведоха с 5:3 след грешка на бразилците. Ас на Николай Колев и България поведе с 3 точки при 7:4. България поведе с 8:6 при първото техническо прекъсване. Олимпийските шампиони изравниха резултата при 12:12. Георги Сеганов пусна технично за 13:12. Флавио Жуалберто изведе Бразилия напред с 15:14. Волейболистите на "Селесао" поведоха с 16:14 при второто техническо прекъсване след мощен сервис на Алан Соуза. Радослав Парапунов изравни резултата при 16:16, след като отигра една много трудна топка в атака. Бразилците дръпнаха с 3 точки при 21:18. Силвано Пранди взе прекъсване за България. Бруно Резунде и Уолъс де Соуза се появиха в Игра за олимпийските шампиони. Блокаут на Денис Карягин и 21:23. Единична блокада на Николай Къртев срещу пайп на Дъглас Соуза и 22:23. Карлос Шванке взе прекъсване за "Селесао". Алан Соуза изведе Бразилия до геймбол при 24:22. Дъглас Соуза донесе успеха на Бразилия във втората част с 25:22.

Националите поведоха с 5:3 в началото на третата част. Сервис в мрежата на Георги Петров и 7:7.  Бразилците дръпнаха с 11:8 и Силвано Пранди взе прекъсване. Ас на Рикардо Лукарели доведе до 14:8 за Бразилия. Второто техническо прекъсване дойде при 16:9 за олимпийските шампиони. Ас на Флавио Жуалберто и 18:9 за Бразилия. При 11:21 Силвано Пранди взе прекъсване за България. Бразилците затвориха третата част с категоричното 25:12 и спечелиха мача с 3:0 гейма.

Най-резултатен за България стана Радослав Параунов с едва 8 точки (1 ас), толкова реализира и Аспарух Аспарухов.

Денис Карягин приключи със 7 точки.

Рикардо Лукарели бе над всички с 15 точки (5 аса), по 10 точки за Бразилия добавиха Алан Соуза (1 ас) и Флавио Жуалберто (2 аса, 3 блока).

Утре България среща Нидерландия в 16:00 часа, а олимпийските шампиони от Бразилия срещата световните първенци от Полша в 22:00 часа.

БЪЛГАРИЯ - БРАЗИЛИЯ 0:3 (16:25, 22:25, 12:25)
БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов 1, Радослав Парапунов 8, Денис Карягин 7, Аспарух Аспарухов 8, Николай Къртев 2, Николай Колев 4 – Владислав Иванов-либеро (Владимир Станков, Георги Петров 4, Гордан Люцканов, Светослав Иванов 2)
Старши треньор: СИЛВАНО ПРАНДИ
БРАЗИЛИЯ: Фернандо Крелинг 2, Алан Соуза 10, Дъглас Соуза 8, Рикардо Лукарели 15, Флавио Жуалберто 10, Исак Сантос 5 - Майке Реиш-либеро (Маурисио Боржеш, Уолъс Де Соуза, Бруно Резенде, Габриел Кавалкиевич 2)
Старши треньор: КАРЛОС ШВАНКЕ.