Кузманов победи №4 в схемата и е на 1/4-финал в Казахстан

Националът на България Димитър Кузманов продължава с убедителното си представяне на "Чалънджър" турнира в Алмати (Казахстан) с награден фонд от 52 080 долара.

Втората ни ракета се класира за четвъртфиналите след победа над поставения под номер 4 французин Енцо Куаку със 7:5, 6:0 за 101 минути.

Пловдивчанинът успя да навакса на два пъти пробиви в началото на първия сет, а след това поведе с 5:3. При този резултат Кузманов пропусна сетбол на собствен сервис, но при 6:5 стигна до нов брейк и затвори първата част със 7:5. Във втория сет Мико беше безапелационен и спечели с 6:0.

Така той заработи и 1460 долара и 15 точки за световната ранглиста, в която заема 242-ото място.

Следващият съперник на българина ще бъде 19-годишният Син-Цън Чун (Тайван), 279-и в света. Двамата не са се срещали досега.

Кузманов и Джан Марко Морони (Италия) ще играят по-късно днес на четвъртфиналите на двойки срещу испанците Адриан Менендес-Масейрас и Роберто Ортега-Олмедо.