Украйна помете Кипър

Участникът на Евро 2020 Украйна разгроми с 4:0 в контролна среща Кипър. Двубоят се игра в Харков и бе последната проверка за играчите на Андрий Шевченко преди старта на Евро 2020. Два гола за украинците отбеляза нападателят на Уест Хам Андрий Ярмоленко (37’, 65’). По едно попадение добавиха защитникът Олександър Зинченко (45+2’) и Роман Йеремчук (59’). Гостите от Кипър пък останаха с 10 души на терена в 36-ата минута, когато Антреас Панайоту получи червен картон за нарушение срещу Александър Зубков в наказателното поле.

Първите две попадения в срещата бяха от дузпи, а в 59-ата минута Йеремчук бе оставен на празна врата и почти от голлинията отбеляза едни от най-лесните голове в кариерата си след блестяща атака на домакините. Точка на спора сложи Ярмоленко с втория си гол в мача в 65-ата минута.

Украйна е в Група “C” на Евро 2020, заедно с Нидерландия, Австрия и Северна Македония.