Словения извади тежката артилерия срещу Гибралтар (видео)

Словения записа впечатляваща победа с 6:0 в приятелски мач срещу Гибралтар. Домакините на стадион “Бонифика” в Копер не показаха никаква милост срещу далеч по-непретенциозния си съперник и му хвърлиха здрав бой за самочувствие.

Андраж Шпорар даде начало на головата фиеста в 11-ата минута, а Йосип Иличич удвои в 17-ата. Отново Шпорар бе автор на третото попадение в 34-ата минута, а до края напървото полувреме се разписа и Ян Млакар.

Междувременно и двата тима пропуснаха по една дузпа. Гостите можеха да се разпишат от бялата точка в 16-ата минута, но Рой Чиполина не успя да отбележи. След това в 24-ата минута пък Иличич изтърва 11-метров удар за домакините.

През втората част Словения довърши съперника с още две попадения. Иличич добави втори гол на сметката си в 57-ата минута, а крайното 6:0 оформи Йон Станкович в 61-ата минута.

Това бе последна лятна проверка за Словения, докато Гибралтар след три дни гостува на Андора в опит да измие срама от днешния двубой.