"Пчеличките" са все по-близо до завръщане в Ла Лига (видео)

Райо Валекано срази с 3:0 Леганес в първи мач от полуфиналните плейофи в Ла Лига2. "Пчеличките" вкараха и трите гола в последните 20 минути, като два от тях бяха дело на бившия нападател на Манчестър Юнайтед Бебе.

Двубоят беше равностоен до почивката, а по-чистите положения създадоха гостите, но стражът на Райо Валекано Люка Зидан показа отличен рефлекс. В 73-ата минута Иси центрира, а Алваро Гарсия се оказа непокрит в наказателното поле и прати топката в мрежата.

Второто попадение падна в 76-ата минута, когато Бебе се разходи между няколко защитници и стреля, а Асиер Риесго не се намеси добре и позволи топката да мине между ръцете му. Дълбоко в добавеното време Риесго отново сбърка. Този път Бебе го изненада с удар от фаул и въпреки далечната дистанция, стражът на Леганес не успя да спаси.

В другия полуфинал вчера Жирона победи Алмерия също с 3:0. Реваншите са през уикенда.