Стивънс подчини Плишкова на "Ролан Гарос"

Бившата финалистка на Откритото първенство на Франция Слоун Стивънс се класира за третия кръг на турнира след победа над поставената под номер 9 в схемата Каролина Плишкова със 7:5, 6:1 в един от най-очакваните мачове при дамите в петия ден на турнира.

Стивънс записа четвърта победа в пет мача над чехкинята, като стигна сравнително лесно до нея. Американката направи пробив още в първия гейм на мача, сервираше за спечелването на първия сет при 5:4, допусна изравняване, но веднага след това отново проби, за да затвори първата част със 7:5 след 58 минути игра.

Във втория сет Плишкова нямаше вече съпротивителни сили и успя да вземе само един гейм. Чехкинята, която е бивша водачка в световната ранглиста, отпада от "Ролан Гарос" за четвърта поредна година преди четвърти кръг и се намира в серия от осем поредни турнира в "Големия шлем", в които не е достигала по-далеч от осминафинал.

За място на осминафиналите Стивънс ще има за съперничка друга чехкиня - поставената под номер 18 Каролина Мухова, която се наложи с 6:3, 6:4 над американката Варвара Лепченко.

Напред в турнира продължава и поставената под номер 17 Мария Сакари. Гъркинята спечели с 6:2, 6:3 срещу италианката Жасмин Паолини. В следващия кръг Сакари ще играе с победителката от мача между Зарина Дияс (Казахстан) и Елизе Мертенс (Белгия).