Християн Стоянов се окичи с европейско сребро в Полша

България има втори медал на Европейското първенство по лека атлетика за хора с увреждания в Бидгошч (Полша). Спортист №1 на страната с увреждания за последните две години Християн Стоянов спечели сребърен медал в бягането на 1500 метра. Световният шампион за 2019 г. завърши втори с време от 3:52.33 минути. Европейски шампион в категория T46 стана руснакът Александър Яремчук с 3:51.91 минути.

Българинът, който е една от големите надежди на страната ни за титла от Параолимпийските игри в Токио това лято, се бори мъжки до последните метри, но изпусна златното отличие, което спечели за първи път в кариерата си на шампионата на Стария континент през 2018 г.

На Параoлимпийските игри в Рио де Жанейро Стоянов бе най-младият в българския отбор и един от най-младите атлети на Игрите изобщо. В бягането на 1500 м в категория T45/T46 той завърши на седмо място.

Ружди Ружди спечели пета поредна европейска титла на гюле в категория F55.