Босна продължава без победа при Петев

Ивайло Петев не успя да запише първа победа начело на Босна и Херцеговина. На стадион "Гърбавица" в Сараево тимът на българския селекционер направи нулево равенство в контрола с Черна гора. По-чистите положения в мача създадоха гостите, но вратарят на Босна и Херцеговина Ибрахим Шехич се прояви с няколко отлични спасявания.

Домакините играха без големите си звезди Един Джеко и Миралем Пянич. Въпреки това, те бяха по-активният отбор в началото, но на два пъти Ади Налич пропусна да открие резултата. В 23-атаминута Фатош Бечирай се оказа на чиста позиция, но стреля в аут. До почивката босненците още веднъж бях близо до гола, но Милош Драгоевич изби удар с глава на Раде Крунич

През второто полувреме Черна гора доминираше. Резервата Деян Милошевич закъсня да засече остро центриране на Вукан Савичевич, а Сеад Хашкабанович шутира покрай вратата от няколко метра. Шехич блесна и с добро спасяване след изстрел на Марко Янкович

Босна и Херцеговина няма победа от 20 месеца. Последният успех на тима беше на 18 ноември 2019 година срещу Лихтенщайн (3:0). След три дни съставът на Петев излиза срещу Дания.

Петев дебютира на селекционерския пост на 24 март при равенство 2:2 във Финландия в световна квалификация. След това Босна и Херцеговина загуби с 0:1 срещу Франция, а между тези два мача отборът направи равен 0:0 срещу Коста Рика.

Селекцията на Петев е на четвърто място в група "D" на световните квалификации с една точка. Пред отбора са Финландия с две, Украйна с три и Франция със седем.

Снимки: sportsport.ba