Марек отказа Вихрен от среброто след прекрасен завършек на сезона

Марек напуска Югозападната Трета лига с успех, след като победи с 2:0 Вихрен (Сандаски) в мач от последния 34-и кръг от първенството. Точни за успеха на дупничани бяха Христо Каймакански (43’) и Евгени Тунтев (47’). Вихрен показа много добра игра и създаде доста положения, но така и не успя да вкара попадение. Загубата означава, че тимът от Сандански се разминава със сребърните медали, въпреки че бе само на точка от второто място преди началото на днешната среща. Двубоят бе излъчен на живо по Sportal.bg и Sportal TV.

Марек завърши с успех, а Кюстендил грабна среброто (резултати след последния кръг на Югозапад)

Преди началото на мача футболистите на Марек опънаха транспарант с надпис “Благодарим ви за подкрепата”, с който показаха любовта си към своите фенове.

Първият точен удар дойде в 4-ата минута, когато Якимов опита късмета си от малък ъгъл, но Младенов изби.

В 12-ата минута Близнаков намери много добре с прехвърлящо подаване Калоянов, който от своя страна свали към Пантелеев. Нападателят на дупничани отигра атрактивно със задна ножица, но топката премина над напречната греда.

В 20-ата минута Макриев стреля от границата на вратарското поле, но шутът му се оказа прекалено слаб и не затрудни стража на Марек.

В 33-ата минута след късно изпълнение на ъглов удар Христо Каймакански опита доста оптимистично да стреля от солидна дистанция, което не доведе до нищо. В следващите минути Вихрен бе отборът, който натисна своя съперник, а на Младенов му се наложи да се намеси в 2-3 ситуации, в които спаси своя тим от изоставане в резултата.

В 43-ата минута все пак Марек успя да открие след прекрасна комбинация между футболистите на дупничани. Тогава Владимиров подаде към Пантелеев, а той с едно отиграване изведе по много красив начин Каймакански. Нападателят, озовал се сам срещу вратаря на Вихрен, не сбърка и откри за 1:0.

Веднага след изпълнението на центъра отборът от Сандански сбърка и предостави топката на Пантелеев, който се втурна в нападение. Ударът му обаче излезе в аут.

Второто полувреме също започна по прекрасен начин за домакините. В 47-ата минута те получиха правото да изпълнят пряк свободен удар. Милен Иванов застана зад топката и по прекрасен начин центрира в наказателното поле, където Евгени Тунтев се оказа най-съобразителен и вкара с глава за 2:0.

В 54-ата минута резултатът можеше да стане и класически, но само гредата попречи това да се случи. Тогава Васил Калоянов стреля по прекрасен начин, но късметът не бе на негова страна и топката се отклони от напречния стълб. 2 минути по-късно отново нападателят пропусна да открие от много близка дистанция.

В 67-ата минута Вихрен пропусна да върне един гол. Тогава Пехливанов се справи с противников защитник и подаде към Костадин Апостолов, който стреля веднага, но влезлият като резерва страж на марек Константин Костадинов спаси. Топката попадна отново в Пехливанов, но и той не се възползва и изпрати в аут.

В 82-ата минута едно от най-разпознаваемите имена в състава на Сандански Дани Златков пропусна да вкара за своя тим. БГ Роналдо опита страхотна странична ножица, която обаче бе спасена от стража на Марек. Това бе и последната по-сериозна опасност в мача.

Така Марек завършва като шампион на Югозападната Трета лига с 82 точки. Вихрен от своя страна остава четвърти с актив от 75 пункта.

МАРЕК 2:0 ВИХРЕН
1:0 Каймакански (43)
2:0 Тунтев (47)

Стартови състави:

Марек: 12. Пламен Младенов, 16. Иван Калайджийски, 5. Антонио Арсов, 6. Евгени Тунтев, 44. Христо Каймакански, 77. Милен Иванов, 11. Димитър Владимиров, 14. Александър Близнаков, 32. Васил Калоянов, 13. Веселин Любомиров, 19. Димитър Пантелеев

Вихрен: 77. Георги Василев, 11. Атанас Чепилов, 24. Иван Макриев, 20. Красимир Здравков, 14. Никола Георгиев, 21. Иван Гюров, 15. Димитър Благов, 33. Даниел Пехливанов, 19. Александър Якимов, 8. Димитър Макриев, 6. Даниел Златков

СЪДИЯ: Волен Чинков
СТАДИОН: Бончук, Дупница
НАЧАЛЕН ЧАС: 18:00