Линфийлд стана за 55-и път шампион на Северна Ирландия

Линфийлд (Белфаст) спечели 55-ата си титла на Северна Ирландия, след като завърши 1:1 при гостуването си на втория Колрейн кръг преди края на първенството. "Синьо-белите" от Белфаст имат 75 точки, а преследвачите им от Колрейн остават със 70. Линфийлд си гарантира и участие в квалификациите на Шампионската лига.

Гостите от Линфийлд започнаха много активно в мача и още след 2 минути можеха да водят в резултата, но ударът на Джоуел Купър след пробив и центриране отдясно на Кърк Милър излезе в аут. Но в 14-ата минута поредното центриране на Милър беше оползотворено от Марк Хофи, който вкара с глава. Домакините опитаха да отговорят и в 36-ата минута успяха. Крис Джонс бе точен след подаване на ветерана Джеймс Маклафлин. Минути по-късно те стигнаха и до второ попадение, но съдията Реймънд Крангъл видя игра с ръка на Къртис Алън и отмени гола. През второто полувреме двата отбора продължиха да търсят победата, въпреки че Линфилд се задоволяваше и с равенство. Хофи можеше да вкара втори гол, пак с глава, а Аарън Джарвис с глава изпусна за домакините.

Гленторан, Ларн и Клифтънвил ще определят другите два представителя на Северна Ирландия в турнира Лига на Конференциите.

Снимка: Linfield FC / Twitter