Денис Димитров най-бърз на 100 м на “Нови звезди”, Борис Линков спечели 200 м и скока на дължина

Денис Димитров (Атлет гр. Монтана) спечели спринта на 100 метра при мъжете на международния атлетически турнир “Нови звезди” в София вчера. Младият татко се наложи с 10.63 секунди (+0.1 м/сек). Специалистът в скока на дължина Борис Линков (Славия София) отново показа заложбите си в спринта и финишира втори с 10.73 секунди. Петър Пеев (СКЛА Ивет Лалова Спринт Академи) се нареди трети с 10.74 секунди.

Линков постигна убедителна победа на 200 метра с отличен резултат - 21.18 секунди (+0.1 м/сек). Втори се нареди Слафи Мутафов (СК Атлетик София) с 21.42 секунди, а трети финишира Денис Димитров с 21.52 секунди.

Линков се наложи и в коронната си дисциплина скок дължина, където постигна 7.76 метра (+1.2 м/сек). Той записа този резултат още в първия си опит. Атлетът на Славия регистрира още два силни резултата - 7.68 м (+0.4 м/сек) и 7.62 м (+1.3 м/сек).

18 Интервю с Карин Околие

Карин Околие (КЛАСА) постигна победи на 100 и 200 метра при жените. На 100 м се наложи с 12.08 секунди (-0.7 м/сек), следвана от Елена Митева (СК-Костенец) с 12.16 м и от Изабела Соколова (КЛАСА) с 12.20 сек.

На 200 метра Околие спечели с 24.15 секунди (+0.3 м/сек), като и тук след нея завърши Елена Митева с 24.70 секунди, а трета финишира Кристен Радуканова (СК Атлетик София) с 25.36 секунди.

Митева постигна убедителна победа в коронната си дисциплина 100 метра с препятствия, където се наложи с 13.48 секунди (-0.8 м/сек). Второто място зае Росалия Рангелова (Локо-Никола Карапетров) с 13.97 секунди, а трета се нареди Изабела Соколова (КЛАСА) с 14.19 сек.