Мач №2: Влиянието на Йордан Минчев

Отборът на Левски Лукойл показа завидна увереност и самочувствие в първите си два мача от финалната серия в Националната Баскетболна Лига. Тимът на Константин Папазов успя да спечели и двете си гостувания на Рилски спортист в Самоков, като по този начин успя да излезе напред в общия резултат с 2-0 победи в борбата за трофея през настоящия сезон.

Левски Лукойл си свърши работата в Самоков, Йордан Минчев блести за “сините” (видео)

В мач №2, който се проведе в петък, “сините” се наложиха с крайното 87:79, въпреки че преминаха през редица трудности в хода на двубоя. Още в края на третата четвърт трима от водещите реализатори на Левски Лукойл - Кийт Бенсън, Данило Тасич и Венцислав Петков, вече имаха по четири лични нарушения, което не беше добър знак за столичани.

Рилски спортист тъкмо бе набрал сериозна инерция, след като стопи изоставане от 10 точки и се завърна в мача при 68:69 в края на третия период, но отборът на Людмил Хаджисотиров сякаш се удари в стената, изградена от крилото на гостите Йордан Минчев.

22-годишният баскетболист на Левски Лукойл почти собственоръчно изкова солидната преднина на своя тим в началото на последната четвърт, след като наниза 6 поредни точки, между които успя да открадне две топки и по този начин да неутрализира нападенията на Рилецо. “Сините” поведоха със седем при 72:65 и запазиха аванса си до самия край на мача при 87:79.

Само в последната част пък Минчев записа 10 точки, 2 борби, 1 асистенция и 2 отнети топки, като също така впечатли с играта си в дефанзивен план. Общият му коефициент на полезно действие в мача бе 22.

Третият мач от серията ще се изиграе утре от 19:00 часа в столичната зала “Универсиада”.