Янтра (Полски Тръмбеш) надви дубъла на Ботев (Враца) и взе битката за третото място

Янтра (Полски Тръмбеш) надигра с 1:0 Ботев (Враца) 2 в мач от 32-ия кръг от първенството. След този успех над прекия си конкурент, селекцията на Петър Кръстев ще завърши първенството на третото място в класирането. Любомир Генчев донесе трите точки с гол от фал в 31-ата минута. Началото беше по-добро за гостите. Радослав Рашков спаси опасен удар на Георги Радев. После се намеси успешно и при суматоха пред вратата си. След попадението на Генчев обаче защитата на Янтра не позволи повече положения пред собствената си врата.

През второто полувреме на два пъти Генчев и веднъж Тони Маречков пропуснаха да направят победата по-изразителна. Ботев завърши мача без двама от своите. Първо в 70-ата минута съдията Михаел Павлов отсрани с червен картон треньора Радостин Александров. В 84-ата минута пък Мирослав Маринов, напускайки терена при смяна съблече фланелката си и рефера му вдигна втори жълт и червен картон.