Гасперини: Нямахме късмет във важните моменти

Треньорът на Аталанта Джан Пиеро Гасперини похвали своите играчи, въпреки загубата от Ювентус на финала за Купата на Италия (1:2). Според него обаче късметът е обърнал гръб на неговия тим, особено във важните моменти.

"Неизбежно има разочарование. Това бе тежък и равностоен мач, който и двата отбора изиграха в стабилно темпо. Нямахме късмет във важните моменти, особено при първия гол и при дузпата на Песина. Начинът, по който Рабио влезе в единоборството, накара Песина да падне, но не стана ясно дали има изблъскване и кой пръв игра с топката. След почивката мачът стана по-труден, по-тактически, ние имахме трудности, а накрая Киеза отбеляза страхотен гол. Нормално е през 90 минути да има моменти, когато ти контролираш мача и моменти, в които губиш контрола. Може да пуснеш някого от пейката за свежест, да разбъркаш картите. Киеза вкара страхотен гол и това се оказа решаващото в мача", смята Гасперини.

Откакто Гасперини застана начело на Аталанта, клубът показа голямо израстване. Затова той бе попитан дали бергамаските могат да станат реален претендент за титлата през следващия сезон.

"От Верона и Сампдория насам, не си спомням друг по-малък отбор да е вдигал Скудетото. Това показва колко трудно е да се пребориш с големите. Същото се отнася и за Купата на Италия. Мисля, че Виченца преди 30 години спечели този трофей. Това бе последният по-малък отбор, който постигна подобно нещо. Ние стигнахме финал за втори път в последните три години, играхме като равни с Ювентус и се радваме, че стигнахме до това ниво. Не са много отборите, които могат да се похвалят, че са се класирали за Шампионската лига и са играли два финала за Купата на Италия в рамките на три години. Дори имаме шанс да завършим втори през този сезон", допълни специалистът.