Томова с убедителна победа на старта в Белград

Българката Виктория Томова се класира за втория кръг на турнира по тенис на червени кортове в сръбската столица Белград с награден фонд 235 238 долара.

Томова, която влезе в основната схема като "щастлива губеща", надделя над участващата с "уайлд кард" представителка на домакините Лола Радивоевич с 6:3, 6:3 за 79 минути.

26-годишната софиянка стартира устремно срещу 16-годишната дебютантка в Тура на WТА Радивоевич и поведе с 4:0, след което нямаше проблеми да спечели първия сет. Във втората част българката пропиля аванс от 3:1, но след 3:3 взе три поредни гейма, а с това и мача.

Така тя заработи 3675 долара и 30 точки за световната ранглиста, в която заема 123-ото място.

За място на четвъртфиналите Томова тя ще се изправи срещу 18-годишната левичарка Лейла Фернандес (Канада). Фернандес е 69-а в света в момента, а в средата на март тя спечели първата си титла в Монтерей (Мексико). Двете не са се срещали досега.