Вики Томова загуби втория квалификационен кръг в Белград

Втората ракета на България Виктория Томова загуби в решаващия втори кръг на квалификациите на турнира по тенис на червени кортове от сериите УТА 250 в сръбската столица Белград с награден фонд 235238 долара.

Номер 2 в пресявките Томова претърпя поражение от десетата поставена Ана Конюх (Хърватия) със 7:5, 2:6, 2:6 за 108 минути и не успя да си осигури място в основната схема.

122-рата в света софиянка навакса пробив пасив при 2:3 и успя да стигне до обрат в първия сет.

Във втората част бившата номер 20 в света Конюх, която в момента е 193-а в класацията на УТА, дръпна с 5:1 и нямаше проблем да изравни резултата.

В началото на третата част двете си размениха по един пробив, след което хърватката поведе с 3:1 и до края контролираше мача.