Торино се спаси с точка на "Олимпико"

Лацио и Торино направиха нулево равенство в отложен мач от 25-ия кръг на Серия "А".  Той беше много по-важен за гостите, които бяха замесени в битката за оцеляване. Точката на "Олимпико" е напълно достатъчна за тима на Давиде Никола. При евентуално загуба, Торино трябваше да решава съдбата си в пряк двубой с Беневенто.

Лацио изигра втори пореден слаб мач, след като преди няколко дни загуби дербито с Рома (0:2). Сергей Милинкович-Савич, Франческо Ачерби и Хоакин Корея липсваха от състава на "орлите" и това се отрази. Отборът от Рим ще завърши сезона на шесто място, но ако не беше сривът в последните седмици, можеше дори да претендира за позиция в топ 4.

Двубоят във Вечния град имаше драматична развръзка, защото звездата на Лацио Чиро Имобиле пропусна дузпа в края. По ирония на съдбата се получи така, че тимът на Симоне Индзаги стана причина за изпадането на водения от неговия брат Филипо Индзаги Беневенто.

В началото Томас Стракоша не се справи добре с центриране на Кристиан Ансалди, но бързо захлупи топката и не позволи на Антонио Санабрия да стигне до нея. Пред другата врата Арманцо Ицо попречи на Имобиле да открие в полза на Лацио.

Малко преди почивката звездата на "орлите" прати топката в мрежата, но голът му беше отменен заради нарушение срещу Никола Н'Кулу. Камерунският защитник на Торо беше като стена и именно той предотврати сигурен гол на Ведат Мурики на старта на втората част.

В 65-ата минута домакините поискаха дузпа, след като Ансалди изблъска Имобиле в наказателното поле. Ситуацията наподобяваше тази с отменения гол през първото полувреме, но този път сигнал за нарушение не последва. Малко по-късно Андреа Белоти подаде на Санабрия, който уцели гредата.

В 83-ата минута Н'Кулу повали Имобиле и Лацио получи дузпа. Голмайсторът на "небесносините" обаче стреля в гредата и пропусна да донесе победата на тима си. Торино оцеля и дълбоко в добавеното време след удар с глава на Мануел Ладзари.

В последния кръг Лацио ще гостува на Сасуоло, а Торино ще посрещне Беневенто в мач без значение.