Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1 /почивка/

ЦСКА триумфира с шампионската титла при девойките U20 🏐

ЦСКА спечели шампионската титла за сезон 2020/2021 в държавното първенство по волейбол на България за девойки под 20 години. Финалният турнир се проведе в две зали в София, като мачовете за разпределението на медалите се играха в зала „Васил Симов“. На финала волейболистките на „червените“ надиграха Казанлък с 3:1 (25:18, 25:16, 18:25, 25:21) и триумфираха със златото, а „розите“ останаха със сребърните отличия.

Двубоят бе достоен завършек на надпреварата, като имаше динамика, красиви разигравания и оспорвани моменти. В първите две части армейките имаха водеща роля и ги спечелиха с разлика. Тон за победния марш в първата част даде разпределителката на армейките Моника Тодорова, която при 9:8 за ЦСКА застана на крайната линия и след серия от начален удар, включително и 3 аса, спомогна съотборничките й да поведат с 16:8. Това сломи Казанлък и домакините взеха първия гейм. Във втората възходящата линия се запази и ЦСКА поведе с 2:0 гейма.

Домакините обаче може би прибързано решиха, че са спечелили мача, а ситуацията бе използвана от съперника. Представителите на „розите“ засилиха сервиса и след серия на Кристина Йорданова започнаха с ударното 13:4 в своя полза. Разгромното начало бе непреодолимо и Казанлък спечели третата част, като се върна в играта. Четвъртият гейм бе най-оспорван. След като се разиграха, волейболистките на „розите“ бяха равностоен съперник на ЦСКА, като резултатът вървеше точка за точка до 17:17. Отново сервисът имаше решаваща роля. Този път на крайната линия застана Александра Костадинова, която засили сервиса, а нейните съотборнички поведоха с 21:17. Разликата във важния момент си каза думата, като сломи съпротивата на съперника. ЦСКА наложи волята си и взе крайната победа с 3:1 и титлата.

В малкия финал волейболистките на Марица (Пловдив) победиха Славия с 3:0 (25:19, 25:9, 25:17).

Така маричанки завършиха с бронзовите отличия, а славистките оформиха финалната четворка.