Предаторс спечели решителния сблъсък с Борисов Студио Свищов

Продължават плейофите в ББЛ Б Група. Предаторс спечели решителния трети мач от регион Център със 78:54 срещу Борисов Студио Свищов и се класира за финала в него, докато съперникът му ще спори за бронзовите отличия.

Мачът се проведе в зала “Балканстрой” в Плевен. След много оспорвана първа четвърт Предаторс поведе с 15:13, а на почивката се откъсна с 34:21. Разликата в полза на домакините продължи да расте и последната четвърт започна при 65:39. Авансът на тима надхвърли 30 точки в заключителния период, като до края той без проблем спечели убедително.

Тони Личев беше над всички за победителите с 39 точки, 13 точки записа Мирослав Нанковски.

За Борисов Студио Свищов Елисей Кралев реализира 18 точки, а близо до трипъл-дабъл беше Георги Георгиев - 12 точки, 11 борби и 8 асистенции.