ЦСКА и Казанлък без загуба, 5-геймови драми при девойките U20 🏐

Отборите на ЦСКА и Казанлък продължават без загуба в държавните финали по волейбол за девойки под 20 години, които се провеждат в две зали в София. И двата тима записаха втора победа в турнира, но „червените“ отбелязаха чист успех, докато „розите“ изковаха своя след оспорвана петгеймова битка. Предварителна група А се провежда в столичната зала „Васил Симов“, а домакините от ЦСКА са едноличен лидер в своя поток. Представителките на „червените“ победиха Марица (Пловдив) с 3:0 (27:25, 25:21, 25:20) и записаха втора победа, като са първенци с 6 точки и без загубен гейм. Така армейките се класираха за финалната четворка на турнира, кръг преди края.

5-геймова драма имаше във втората среща за деня, в която волейболистките на Локомотив 1929 (София) надиграха Ахил (София) с 3:2 (25:22, 20:25, 25:12, 22:25, 18:16). Двубоят противопостави два равностойни съперника, като бе пълен с интрига докрай. В крайна сметка железничарките показаха повече устойчивост и записаха първи успех в групата.

Така съставите на Марица и Локомотив са с по една победа и една загуба, но пловдивчанки са с точка повече. В последния ден ще стане ясно кой от двата отбора ще последва ЦСКА на полуфинали. Марица има по-леката задача да се справи с Ахил, докато Локомотив се изправя срещу лидера ЦСКА.

Петгеймовите драми не подмиха и тази група, като представителките на Казанлък надиграха домакините от Славия с 3:2 (25:23, 21:25, 19:25, 25:12, 17:15). Двубоят предложи много емоции, обрати и непредсказуемост. Макар и на „куц крак“, в отсъствието на три основни състезателки, „белите“ показаха истинско геройство, като не се предадоха докрай.

Тайбрекът бе истинско противопоставяне и страхотна борба, като в крайна сметка с повече късмет и спортно щастие гостенките успяха да изтръгнат крайната победа и да запишат втори успех в групата.

В другия мач за деня тимът на Бдин Вида (Видин) записа първи успех, като надигра Велбъжд (Кюстендил) с 3:1 (25:15, 25:19, 16:25, 27:25). След като поведоха с 2:0 гeйма, видинчанки прибързано решиха, че са победители и дадоха възможност на съперничките да се разиграят.

Четвъртата част бе равностойна и бе на кантар, като малко не достигна на кюстендилки да вкарат мача в тайбрек. Все пак видинчанки, с повече опитност запазиха самообладание и затвориха мача с крайното 3:1. Така два отбора - Славия и Видин са с по една победа и една загуба, но „белите“ са втори в класирането с точка повече. Съставът на Велбъжд пък е на четвърта позиция, без успех и без записана точка.

В последения, трети ден от предварителната фаза ще стане ясно разпределението на местата в група А. Волейболистките на Славия имат малко по-леката задача да се справят с Велбъжд, докато тимът на Бдин Вида се изправя срещу водача Казанлък. Все пак възможна е въртележка, като резултатите от мачовете ще определят крайното класиране. Програма, резултати и временно класиране в група Б вижте тук. Държавното финали за девойки под 20 години продължават на 14 май с мачове от трети, последен ден от груповата фаза.