Левски, ЦСКА и Славия се класираха за финалната четворка при юношите U20 🏐

Отборите на Левски София, ЦСКА и Славия се класираха за финалната четворка в държавното първенство по волейбол на България за юноши под 20 години, което се провежда в зала „Спортна“ в Дупница. И трите тима записаха втора победа в груповата фаза и кръг преди края си осигуриха място в спора за медалите.

В предварителна група А тимът на Левски победи Люлин с 3:0 (25:16, 25:18, 25:14). Така „сините“ са лидер в класирането с 6 точки и без загубен гейм.

В другия мач от деня представителите на ЦСКА надиграха Черно море (Варна) с 3:0 (25:21, 25:22, 25:18).

"Червените" са втори с две победи и 5 точки. В последния ден от груповата фаза на турнира двата съперника излизат един срещу друг в спор за първото място в група А. Вечното дерби е от 13:00 часа.

Съставите на Люлин и Черно море са без успех досега, като двата тима ще спорят в излизат един срещу друг за разпределението на трето и четвърто място в групата.

В предварителна група Б волейболистите на Славия са убедителен водач на върха. „Белите“ победиха Берое 2016 (Стара Загора) с 3:0 (25:22, 25:18, 25:12) и заемат първото място с 6 точки и без загубен гейм.

В другата среща от програмата домакините от Марек се наложиха след оспорвана игра над Миньор (Перник) с 3:0 (26:24, 25:22, 27:25) и записаха първи успех.

Така два отбора – Берое 2016 и Марек са с еднакъв актив от една победа, една загуба и 3 точки. Двата опонента се изправят един срещу друг в директен спор в последния ден от груповата фаза.

Победителят ще последва Славия на полуфинали. Последен в таблицата е тимът на Миньор, без успех засега.

На 14 май държавните финали за юноши под 20 години продължават със срещи от трети последен кръг в отделните потоци.