Зверев направи страхотен обрат срещу Нишикори и е четвъртфиналист на турнира "Мастърс" в Рим

Шампионът от 2017 година Александър Зверев (Германия) се класира за четвъртфиналите на турнира на червена настилка от сериите "Мастърс" в Рим с награден фонд 2 милиона евро.

Надал спаси два мачбола и се класира за четвъртфиналите в Рим

Поставеният под номер 6 Зверев трудно над японеца Кей Нишикори с 4:6, 6:3, 6:4 след почти три часа игра. Нишикори навакса ранен пробив пасив и стигна до обрат в първия сет. Във втория той поведе с 3:1, но с пет поредни гейма германецът изравни. В третата част японецът водеше с 4:1, но с нова серия от пет гейма Зверев стигна до успеха.

Така той записа седма поредна победа след титлата на турнира "Мастърс" в Мадрид през миналата седмица.

За място на полуфиналите германецът ще играе срещу деветкратния шампион Рафаел Надал (Испания). Поставеният под номер 2 Надал спаси два мачбола и елиминира по-рано днес 13-ия в схемата Денис Шаповалов (Канада) с 3:6, 6:4, 7:6(3) след почти три часа и половина игра.