Зверев, Тийм и Рубльов се класираха за 3-ия кръг на "Мастърс"-а в Рим, Медведев отпадна

Шампионът от 2017 година Александър Зверев (Германия) се класира за третия кръг на турнира на червена настилка от сериите "Мастърс" в Рим с награден фонд 2 милиона евро.

Поставеният под номер 6 Зверев надделя лесно над боливийския квалификант Уго Делиен с 6:2, 6:2 за 80 минути.

Германецът записа шеста поредна победа след титлата на турнира "Мастърс" в Мадрид през миналата седмица.

"Трябваха ми няколко гейма, за да вляза в ритъм. Не беше лесно да свикна толкова бързо с разликата във височината от Мадрид до морското равнище в Рим, но съм доволен от играта си в този мач и от победата. Естествено в следващите срещи ще трябва да вдигна още нивото, но като за първи мач се справих доста добре", каза германецът.

За място на четвъртфиналите той ще играе срещу японеца Кей Нишикори, който спечели без игра срещу 11-ия поставен Пабло Кареньо Буста, след като испанецът се отказа заради болки в кръста.

"В Мадрид играх силно срещу всички. Сега ме чака мач срещу Кей, който е страхотен играч, особено на клей. Играли сме два пъти на червени и имаме по една разменена победа. Очаквам с нетърпение мача", заяви Зверев.

Номер 4 Доминик Тийм (Австрия) беше само на две точки от отпадане след първия си мач в турнира за трета поредна година, но реализира обрат срещу унгареца Мартон Фучович.

Тийм изоставаше със сет и 1:3 гейма във втория, но стигна до успех с 3:6, 7:6(5), 6:0 след малко повече от два часа и половина игра.

Фучович водеше с 5:4 точки в тайбрека на втория сет, но загуби три поредни точки, а след това австриецът доминираше изцяло в третата част.

"Мачът беше изключИтелно оспорван, особено във втория сет. Знаех, че съперникът е много труден, особено с оглед и на значително по-различните условия от предишния турнир в Мадрид. Борих се през цялата среща и успях. Победата беше награда за всички усилия, които вложих. Имах трудности със сервиса и с тайминга, трябва да затруднявам съперника значително повече с ударите си. Спечелих, но трябва значително да подобря играта си", коментира Тийм, който завърши с 27 печеливши удара.

В третия кръг той ще срещне представителя на домакините Лоренцо Сонего, шампион от турнира в Каляри преди месец.

Сонего отстрани ,участващия с "уайлд кард" сой сънародник Джанлука Магер с 6:4, 6:4.

Квалификантът Алехандро Давидович Фокина (Испания), който в първия кръг вчера елиминира в два сета Григор Димитров, продължи победната си серия след 6:2, 6:3 над друг квалификант Камерън Нори (Великобритания).

Така Давидович Фокина си осигури мач срещу защитаващия титлата си и петкратен шампион Новак Джокович (Сърбия), който е водач в схемата.

Седмият поставен Андрей Рубльов преодоля трудно начало срещу Ян-Ленард Щруф (Германия), но стигна до победата с 6:7(7), 6:1, 6:4.

Рубльов пропиля аванс от 4:1 точки в тайбрека на първия сет, но след това контролираше срещата и не допусна изненада.

Друг руснак Даниил Медведев продължи колебливото си представяне на клей след загуба от сънародника си Аслан Карацев с 2:6, 4:6.

Поставеният под номер 3 Медведев остана без победа и при третото си участие в Рим. Той записа ранно отпадане в третия кръг и през миналата седмица в Мадрид, където все пак прекъсна серия от шест поредни поражения на червено.

Карацев взе първия сет със серия от пет поредни гейма, а във втората част реализира единствен брейк за 4:3 и в последствие задържа аванса си без да загуби точка на собствен сервис.

За място на четвъртфиналите руснакът ще играе срещу Райли Опелка (САЩ).

Аржентинският квалификант Федерико Делбонис пък елиминира номер 12 Давид Гофен (Белгия) с 6:2, 6:1 и в третия кръг ще срещне дебютанта в италианската столица Феликс-Оже Алиасим (Канада), който снощи елиминира с 6:1, 6:3 друг аржентинец и осми поставен Диего Шварцман.