Феноменален гол на Мбапе и драма с дузпи изпратиха ПСЖ на финал за Купата на Франция (видео)

Пари Сен Жермен успя да се добере до финала на турнира за Купата на Франция. ПСЖ елиминира в първия полуфинал Монпелие след изпълнение на дузпи. В редовното време двата тима завършиха при резултат 2:2, а при дузпите тимът на Маурисио Почетино надделя драматично с 6:5. Двата тима бяха безгрешни при първите си пет опита от бялата точка, но при 5:5 Соломон Самбия сгреши за Монпелие,  стреляйки далеч в аут, а а след него Мойс Кийн не трепна и класира на ПСЖ на финала, в който Килиан Мбапе и компания ще срещнат Монако или четвъртодивизионния ГФА74.

Именно Мбапе даде аванс на ПСЖ в резултата с гол в 10-ата минута. Той получи топката в наказателното поле и с безпощаден изстрел опъна мрежата зад стража на Монпелие Дмитри Берто. В 45-ата минута Кристиан Лаборд със страхотен шут с левия крак изравни резултата, но пет минути след паузата Мбапе буквално се подигра с отбраната на домакините и след фантастична индивидуална акция върна преднината на столичани от един гол в резултата. Попадението донякъде напомни за легендарния гол на бразилския феномен Роналдо с екипа на Барселона срещу Компостела (вижте го тук). ПСЖ вървеше към победа, но в 83-ата минута Лаборд получи топката отдясно на вратата на Кейлор Навас и намери с отличен пас Анди Делор, който от близко разстояние с лекота бе точен за 2:2.

Така дузпи трябваше да определят първия финалист в турнира. За Монпелие точни последователно бяха Тежи Савание, Делор, Стефи Мавидиди, Михайло Ристич и Лаборд, а за ПСЖ не сбъркаха Анхел ди Мария, Юлиан Дракслер, Леандро Паредес, Маркиньос и Неймар, след което Самбия сгреши за домакините, а Кийн сложи край на спора.

Снимка: MHSC / Twitter