Левски, ЦСКА, Славия и Берое 2016 тръгнаха с победи за юноши U20 🏐

Отборите на Левски София, ЦСКА, Славия и Берое 2016 (Стара Загора) тръгнаха с победи в първия ден на държавните финали по волейбол за юноши под 20 години, които се провеждат в зала „Спортна“ в Дупница.

В предварителна група А волейболистите на "сините" нямаха проблеми на старта, като започнаха с чиста победа над Черно море (Варна) с 3:0 (25:16, 25:22, 25:14). Много напечено бе обаче във втория мач, в който ЦСКА се наложи след петгеймова битка над Люлин с 3:2 (25:19, 25:16, 20:25, 19:25, 15:3).

Представителите на „червените“ поведоха с 2:0, но не успяха да затворят мача, като люлинци на свой ред показаха възможности. Те направиха обрат и достигнаха до тайбрек , но след това не успяха да запази възходящата си линия. Армейците отново се събраха и разгромиха съперника в петата решителна част, като го оставиха на едва 3 точки.

В предварителна група Б до оспорвани петгеймови битки не се стигна, а Славия и Берое 2016 (Стара Загора) записаха чисти победи.

В първия мач волейболистите на "белите" победиха убедително домакините от Марек (Дупница) с 3:0 (25:16, 25:23, 25:12.

Втората среща макар и в три гейма, бе много по-оспорвана. Тимът на Берое 2016 надигра Миньор (Перник) с 3:0 (25:23, 25:18, 28:26).

На 13 май държавните финали продължават в зала „Спортна“ с мачове от втория ден на груповата фаза.