Севиля не сбърка срещу Валенсия и ще чака грешки на лидерите (видео)

Севиля победи гостуващия Валенсия с 1:0 в среща от 36-ия кръг на Ла Лига и остава в борбата за титлата. Единственото попадение в мача отбеляза Юсеф Ен-Несири в 66-ата минута след асистенция на Фернандо. След успеха Севиля има 74 точки и продължава да заема четвърта позиция в класирането, на три точки зад лидера Атлетико Мадрид, който обаче е с мач по-малко. Валенсия е на 13-о място с 39 точки, след като допусна 15-о поражение за сезона.

Мачът на "Рамон Санчес Писхуан" не беше лесен за андалусийци, които щяха да имат много по-сериозни шансове за титлата, ако не бяха допуснали изравнително попадение в добавеното време в дербито срещу Реал Мадрид преди няколко дни. Гостите пък пристигна със спокойствието, че вече са си осигурили оставане в Ла Лига.

Севиля пропусна няколко положения преди почивката, а гол на Сусо беше отменен заради засада. В 26-ата минута отново бившият футболист на Милан беше близо до това да открие резултата, но Яспер Силесен спаси. Десетина минути по-късно Неманя Гудел шутира мощно, но топката мина на сантиметри от гредата.

През второто полувреме отборът на Юлен Лопетеги заигра на по-висока скорост. Валенсия разчиташе на контри и при една от тях можеше да поведе, но Ясин Буну се справи с удара на Мануел Вайехо. Пред другата врата Силесен също покааза класа, избивайки изстрел на резервата Алехандро Гомес.

Така се стигна до 65-ата минута, когато Фернандо с тънък пас намери Ен-Несири и той отблизо прати топката в мрежата. Това беше гол №18 за нападателя на Севиля, който заема пето място в подрежданто при стрелците.

В оставащите два кръга Севиля ще гостува на Виляреал и ще посрещне Алавес. На Валенсия предстоят домакинство на Ейбар и гостуването на Уеска.