Реал се спаси от загуба в края, но пропусна златен шанс (видео)

Реал Мадрид пропусна златен шанс да се изкачи на върха на класирането. Отборът на Зинедин Зидан завърши 2:2 в домакинството си на Севиля. Фернандо откри резултата в полза на гостите в 22-ата минута. Марко Асенсио, който влезе като резерва, изравни в 67-ата минута. Иван Ракитич изведе андалусийци напред в 78-ата минута от дузпа. В добавеното време след удар на Тони Кроос топката бе отклонена от Диего Карлош и това доведе до автогол, донесъл точката на домакините.

Резултатът изкачи Реал над Барселона, въпреки че двата тима са с равен брой точки. "Белите" обаче изостават на две точки от лидера Атлетико Мадрид три кръга преди края. Равенството сложи край на надеждите на Севиля да се бори за титлата, тъй като тимът на Лопетеги вече е 6 точки зад "дюшекчиите".

Севиля стартира отлично двубоя и имаше инициативата в първите минути. Гостите владееха топката в по-големи периоди, но с нищо не застрашиха съперника. При първата си по-сериозна атака Реал прати топката в мрежата зад Боно. Центриране на Одриосола намери Бензема на далечната греда. Французинът отправи силен удар с глава и преодоля вратаря. След разглеждане с ВАР попадението обаче бе признато поради засада на Одриосола.

Малко по-късно десният бек на Реал отново бе изведен по крилото, този път от Бензема. Одриосола обаче не успя да намери съотборник в наказателното поле. Изглеждаше, че тимът на Зидан е поел контрол върху случващото се на терена, но домакините се оказаха догонващи в 22-ата минута. Тогава центриране на Хесус Навас бе свалено с глава от Ракитич на пътя на Фернандо, а бразилецът финтира и прати топката покрай Куртоа.

"Белите" вдигнаха темпото и започнаха по-често да стигат до наказателното поле на съперника. Винисиус получи пространство за изстрел, но прати топката над вратата. В 31-ата минута Бензема отправи много хубав удар, който вратарят на гостите отрази. Севиля играеше по-предпазливо и търсеше възможности на контраатаки, но не получаваше много шансове. Малко преди почивката Каземиро отправи отличен удар, но покрай вратата.

През второто полувреме Реал имаше предимство, но не създаваше много в предни позиции. Удар на Модрид че спасен от Боно, а изстрели на Каземиро и Начо не намериха целта. Андалусиици много рядко играеха с топката, но можеха да поведат с два гола след половин час игра. Отлична контраатака изведе Окампос в наказателното поле. Аржентинецът обаче се забави с удара и бе блокиран от защитници на съперника.

В 65-ата минута Винисиус пропусна великолепна възможност да изравни. Прекрасна комбинация на Модрид и Кроос завърши с подаване на германеца към нападателя. Бразилецът не успя да уцели добре топката, тя се удари в краката му и след това в гредата преди да излезе извън терена. Зидан пусна в игра Марко Асенсио и решението му веднага се отплати, тъй като той изравни резултата секунди след появата си на терена. Голът падна след поредната отлична изява на Кроос. Германецът намери Асенсио на отлична позиция, а той стреля веднага и прати топката в близкия ъгъл на Боно.

Решителният момент в мача дойде малко след 70-ата минута. След центриране в наказателното поле на Реал топката се удари в ръката на Милитао. Играта не бе спряна, "белите" организираха светкавична контраатака и Бензема получи огромно пространство. Французинът напредна и се озова сам срещу вратаря на съперника, преодоля го и стражът го събори. При спряна играта съдиите разгледаха ситуацията със системата за видеоповторения. Реферът трябваше да отсъди дузпа за единия или другия отбор. Той видя играта с ръка на Милитао и наказателният удар бе за Севиля, а Ракитич хладнокръвно се разписа от бялата точка.

В следващите минути Реал тръгна в атаки, като на терена се появи и Еден Азар. "Белите" обаче не успяваха да преодолеят добре организираната защита на съперника. Когато всичко изглеждаше загубено за домакините, Тони Кроос стреля към вратата, топката се отклони в Диего Карлош и спря в мрежата. Секунди по-късно Каземиро можеше и да донесе драматичен обрат. Той отправи великолепен удар, но топката мина на сантиметри от гредата.

РЕАЛ М - СЕВИЛЯ 2:2
0:1 - Фернандо (22)
1:1 - Асенсио (67)
1:2 - Ракитич (78-д)
2:2 - Диего Карлош (94-авт)