Валенсия вкара три гола и задълбочи кризата във Валядолид

Валенсия надделя с класическото 3:0 като домакин над Валядолид в мач от 35-ия кръг на Ла Лига. Головете отбелязаха Максимилиано Гомес (45’, 48’) и Тиери Корея (89’).

Валядолид първи достигнаха до добра ситуация в 9-ата минута, когато Оскар Плано стреля добре от границата на наказателното поле, но Йеспер Силесен се намеси добре и изби.

Първото попадение за Валенсия падна в добавеното време на първата част, когато Хосе Гайа навлезе в наказателното поле отдясно, центрира, бранителите на Валядолид не успяха да се намесят добре и топката достигна до Максимилиано Гомес, който реализира отблизо за 1:0. Попадението бе допълнително прегледано с ВАР, за да отпаднат съмненията за засада.

Валенсия удвои само четири минути след началото на второто полувреме, когато Жота сгреши една топка в центъра на терена, Карлос Солер напредна и изведе перфектно отново Макси Гомес, които удвои.

Третото попадение падна в 89-ата, когато Денис Черишев бе изведен отлично в празно пространство отляво и центрира много добре в пеналта към Тиери Корея, който заби за 3:0.

С тази победа “прилепите” събраха 39 точки и заемат 13-ото място в класирането, а Валядолид е точно над чертата (17-и) с 31точки, но и само на две от последният Ейбар.