Манчестър Юн не издържа и поднесе титлата на Сити

Манчестър Юнайтед загуби с 1:2 от Лестър като домакин в двубой от 36-ия кръг на Премиър лийг, с което Манчестър Сити официално вече е първенец. Отборът от "Олд Трафорд" се намира в тежка серия от 4 двубоя за 8 дни, заради което Оле Гунар Солскяер заложи на куп резерви, което в крайна сметка натежа. Люк Томас беше точен за Лестър в 10-ата минута, но само пет по-късно Мейсън Грийнууд изравни. Гостите вкараха победното си попадение 66-ата чрез Чаалар Союнджу. Домакините, които в четвъртък излизат срещу Ливърпул, продължават да се борят за втората позиция в крайното класиране, докато целта на “лисиците” е място в топ 4.

Реално само един футболист на Юнайтед запази титулярното си място в сравнение с изминалата среща с Астън Вила - Мейсън Грийнууд. Солскяер подходи още по-смело, давайки шанс за дебют в елита още от първата минута на 19-годишния Антъни Еланга и на 18-годишния Амад Диало. Брандън Уилямс и Аксел Туанзебе също бяха сред стартовите 11.

36 Манчестър Юнайтед - Лестър (11-05-21)

Бившият защитник на домакините Джони Еванс не успя да се възстанови от травма и остана извън групата на Лестър. Джейми Варди и Келечи Ихеаначо поведоха атаката на състава на Брендън Роджърс.

Първата опасност дойде от играчите на Лестър в 8-ата минута, но малко не достигна на Джейми Варди да засече от няколко метра. Две минути по-късно обаче младият Томас намери мрежата с хубав удар от въздуха - 1:0 за Лестър.

Пет минути по-късно обаче същият този Томас сгреши при дълго подаване в половината на Лестър, при което топката беше овладяна от Диало. Тъмнокожият футболист веднага намери Грийнууд, който с удар по земя не даде шанс на Каспер Шмайхел. За него това е шести гол в последните шест участия във Висшата лига.

Изравнителното попадение вдъхна увереност на "червените" и те взеха инициативата, след като преди това владееха топката само в около 35% от времето. Лестър като че ли се изненада и дълго време не успяваше да създаде нищо смислено пред вратата на Юнайтед. Чак в последната секунда на първата част гостите получиха възможност да застрашат Де Хеа от пряк свободен удар, но топката срещна стената.

Лестър започна по-силно второто полувреме, но поне в началото това не смути домакините. Натискът се увеличи и в 59-ата минута Де Хеа направи отлично спасяване след удар на Ихеаначо от 3-4 метра. Солскяер се опита да вдигне тима си на крака, вкарвайки наведнъж Маркъс Рашфорд и Единсон Кавани.

Двойната смяна стана в 66-ата минута, когато пред вратата на Манчестър Юн имаше корнер. При центрирането му обаче Рашфорд не успя да се ориентира и Союнджу мина покрай него и с глава вкара за 2:1 за Лестър.

Този път вече Лестър заигра още по-добре и в 73-ата Юри Тилеманс за малко да забие трети гол в мрежата на Юнайтед.

На терена за домакините се появи и Бруно Фернандеш и тимът стигна до шанс за гол чак в 84-ата минута, но точно португалецът тогава не уцели вратата.

В последните си три срещи за първенство Манчестър Юнайтед ще се изправи последователно срещу Ливърпул, Фулъм и Уулвърхамптън, а на 26 май ще сложи точка на сезона с финал в Лига Европа срещу Виляреал. В същото време до края на сезона в Премиър лийг на Лестър му остават двубои с Челси и Тотнъм, както и финал за Купата на Англия срещу тима на Томас Тухел идната събота.