Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Григор Димитров направи един куп грешки и отпадна на старта в Рим

Единственият българин в тенис елита Григор Димитров направи 31 грешки (и 17 уинъра) и отпадна още в първия кръг на "Мастърс"-а в Рим с 4:6, 6:7(2) за 1 час и 42 минути игра от Алехандро Давидович-Фокина. 48-ият в световната ранглиста испанец прави доста добър сезон на клей, след като игра четвъртфинал в Монте Карло и полуфинал в Ещорил. В Рим той вече преодоля двама съперници в квалификациите - Флавио Коболи и Корентен Муте в два сета.

Димитров изоставаше по отношение на уинърите - 17 на 19, като съперникът му направи 5 по-малко непредизвикани грешки и в решителните моменти успяваше да се възползва от неточностите в българската ракета. За втори пореден път след Мадрид Григор отпада още в първи кръг на "Мастърс" на клей и засега най-доброто му представяне преди "Ролан Гарос" е участието в трети кръг в Монте Карло, когато отстъпи категорично на Рафаел Надал.

Първият сет беше решен само от един пробив в полза на испанеца, като повратната точка дойде от ракетата на Димитров - двойна грешка. При сервиране за спечелване на частта Давидович-Фокина беше безпогрешен и взе предимство в резултата с 6:4.

Двойните грешки започнаха да “валят” във втория сет и първо Григор се възползва да направи брейк за 4:2, но веднага след това допусна връщане на пробива. Той сгреши смач и загуби преимуществото си.

Впоследствие Димитров имаше шанс да затвори сета с нов пробив, но прати форхенд в аут и не успя да накаже моментното невнимание на съперника. Давидович-Фокина пък направи плонж за воле и натърти коляното и ръката си по време на дюс в десетия гейм, след което трябваше да получи лекарска помощ. След нея Григор направи още една грешка и резултатът беше изравнен на 5:5.

Българинът все пак спечели подаването си лесно и поведе с 6:5, като съперникът му трябваше да сервира за оставане в сета. Давидович-Фокина се справи и двамата трябваше да разиграят тайбрек. Григор направи поредната доза грешки и загуби с 4:6, 6:7(2) за 1 час и 42 минути.