Спортист Своге завърши с победа редовния сезон в ББЛ А Група

Спортист Своге завърши с нова убедителна победа участието си в редовния сезон на регион Запад на ББЛ А Група. В столичната зала „Триадица“ тимът се наложи с 97:68 над Славия, като голямата разлика се получи най-вече след силната първа част.

Тимът от Своге приключва фазата преди плейофите с баланс 26-2, като предсрочно си беше осигурил и първото място във временното класиране. Отборът от София пък е с 11 победи и 17 загуби, като не успя да се класира за елиминациите.

Двубоят започна сравнително равностойно, макар още от началото баскетболистите на Емил Горанов да имаха леко предимство в резултата. В средата на частта обаче те направиха серия от 14:0 и след десет минути игра се откъснаха с 30:16 след сериозно предимство, което имаха в подкошието. Спортист поведе с 21 точки в началото на втория период и въпреки че Славия намали само до 12, на почивката разликата беше сходна като тази след първата част - 51:35.

След паузата резултатността и от двата тима се вдигна, но гостите поддържаха двуцифрена преднина и последната част започна при 76:58 в тяхна полза. След размяна на кошове в началото на заключителния период, Спортист направи силна финална серия и спечели още по-убедително.

Борис Матраков завърши с дабъл-дабъл - 27 точки и 11 борби за победителите, Васил Голов се отчете с 14 точки и 7 асистенции, Джими Хънт записа 12 точки и 8 асистенции, а по 10 точки добавиха Симеон Ценов (11 борби) и Димитър Станиславов. Малко не стигна и на Станимир Георгиев за дабъл-дабъл – 9 точки и 12 борби. За Славия Кристиян Георгиев се отчете с 15 точки и 10 борби, Слав Георгиев вкара 14 точки, с 12 и 7 асистенции остана Денис Петков.