Несебър размаза Чавдар (Троян) след 41/25 на Грудов

Последен кръг от обединения регион Център + Юг се изигра днес, като предстоят и плейофите в отделните два. В една от срещите Несебър не допусна изненада срещу Чавдар (Троян) и го победи със 100:58 в зала „Бойчо Брънзов“ в Бургас.

Баскетболистите на Стойчо Кукучев поведоха от самото начало и до края не изпуснаха водачеството си. Те стартираха мача с 9 безответни точки, колкото бе и преднината им след десет минути игра – 24:15. Разликата продължи да расте и през втората четвърт, а на почивката Несебър водеше с 48:32. След паузата тимът продължи да поддържа двуцифрен аванс и преди последната част бе напред с 68:47, а в оставащото време направи победата си още по-категорична.

Емилиян Грудов изигра страхотен мач за победителите, като записа впечатляващ дабъл-дабъл от 41 точки и 25 борби, Димитър Найденов се отчете с 21 точки и 8 асистенции, Даниел Димитров завърши с 14 точки, 9 борби и 6 асистенции, а силно се включи и Ростислав Алексов с 12 точки, 17 борби и 7 асистенции. За Чавдар Леонид Бажанов реализира 22 точки, по 14 добавиха Габриел Йонков и Камен Пенчев.