Тити Папазов: Подценихме мача

Старши треньорът на Левски Лукойл Константин Папазов призна, че отборът му е подценил третия мач с Балкан в полуфиналите на НБЛ. "Сините" инкасираха загуба с 81:100 и по този начин авансът им бе намален до 2-1 победи в борбата за финалното място.

Балкан премина през всичко най-лошо, но се пребори да остане в серията с Левски Лукойл

"Подценихме мача. Отборът, който видимо много повече искаше и желаеше победата, бе този на Балкан. Аз казах това и на момчетата в съблекалнята, че за да успеем днес да победим, трябва да искаме успеха толкова, колкото съперника. Ако ние сме в такава ситуация, бихме ли се предали? Всеки би вярвал. Заслужено получихме звучен шамар. Те бяха на гребена на емоцията на базата на добрата игра. Не успяхме да използваме един микромомент при равен резултат в третата четвърт. Ако трябва да сме обективни, победи отборът, който повече заслужаваше.

Липсваше ни концентрация в даден момент. Последната част не е чак такъв критерий, в нея се попречупихме и завъртяхме състава. Ако искаме да се борим, то няма как в рамките на 72 часа разликата в точките да станат от 53 на 101. Трябва да се опитаме да се преборим да излезем в здрава битка, в която да се опитаме да ограничим тази еуфория в състава на Балкан.

Излизането на Арсич доведе до мобилизация при съперника. Това винаги е нож с две остриета. И Христо Захариев получи болки, като ние преценихме да го запазим. В хода на серията се случват контузии. Днес показахме как не трябва да изглеждаме. Когато искаш да постигнеш добър резултат, трябва да даваш много себераздаване и много воля. За да спечелим четвъртия мач, трябва да играем както в първите два двубоя в София", заяви Тити Папазов пред Max Sport 2.

Снимка: Балкан