Банков: Напълно заслужено победихме Пирин

Вратарят на Септември (София) Николай Банков, който спаси дузпа в 75-ата минута на Антон Карачанаков при успеха с 3:1 над Пирин, беше много щастлив от победата.

Юноша на Левски блесна срещу Пирин, Септември продължава битката за елита (видео)

“Беше ключов момент спасението на дузпата, тъй като имаше 15 минути и феновете щяха да им помогнат за финален щурм. Имаше и късмет и нюх, но също така и много подготовка. През седмицата гледаме и изучаваме дузпи и статичните положения на противниковите състезатели. Днес тотално надиграхме може би най-добрия отбор във Втора лига, който напълно заслужено влезе, но днес победата е заслужена. Защитата пред мен си върши добре работата, като имаме една от най-добрите отбрани в първенството. Сега ни чака тежък мач със Своге, тъй като Спортист има много силен състав. Дано сме победите, за да се борим за третото място, което дава право на бараж. Много съм щастлив в тима на Септември. Играем футбол има доста млади играчи. По-малко сме опитните футболисти, но се опитваме да помогнем на младите”, сподели Банков.