Юноша на Левски блесна срещу Пирин, Септември продължава битката за елита (видео)

Отборите на Пирин (Благоевград) и Септември (София) завършиха при резултат 1:3 в сблъсък от 31-ия кръг на Втора професионална лига. В герой за гостите се превърна юношата на Левски Атанас Кабов, който заби две попадения (9, 74). Още един гол добави Християн Казаков (46). Точен за шампионите пък бе Антон Карачанаков (27).

Пирин е шампионът на Втора лига

Интересен факт е, че това бе първа домакинска загуба за Пирин през този сезон. Играчите на Уорън Фийни остават с актив от 62 точки. Септември (София) събра 50 пункта, изкачвайки се на третата позиция.

Двубоят на стадион "Христо Ботев" стартира с минута мълчание в памет на легендата на българския футбол Георги Димитров.

В 9-ата минута гостите стигнаха до първия гол в мача. Марио Илиевски изведе Атанас Кабов, който изпревари защитник на "орлетата", справи се с Димитър Шейтанов, след което прати кълбото в мрежата на Пирин.

В 24-ата минута Георги Сърмов отправи шут от далечна дистанция, но опитът му бе твърде слаб, за да затрудни Шейтанов.

В 27-ата минута звездата на Пирин (Благоевград) Антон Карачанаков отбеляза страхотен гол от пряк свободен удар. Той матира Николай Банков с точен изстрел в горния десен ъгъл на вратата.

Втората част започна отлично за столичани. Само 60 секунди след подновяването на играта Християн Казаков вкара втори гол във вратата на Пирин. Халфът се разписа със силен удар от средна дистанция.

В 58-ата минута Антон Карачанаков направи мощен пробив отляво, след което влезе навътре и шутира, топката тупна коварно, но Николай Банков се намеси майсторски, избивайки коженото кълбо в корнер.

В 74-ата минута гостите стигнаха до трети гол. Кристиян Пешов пусна подаване към Кабов в наказателното поле при скоростна атака и младият нападател не сбърка, вкарвайки своя втори гол в двубоя.

В 81-ата минута Антон Карачанаков пропусна дузпа. Крилото на "орлетата" стреля по земя в долния ляв ъгъл, но Николай Банков отрази удара на звездата на "зелените".

В последните секунди играчите на Христо Арангелов имаха шанс да стигнат до четвърти гол, но ударът на резервата Мартин Стойчев не попадна в мрежата на Димитър Шейтанов.

ПИРИН (БЛАГОЕВГРАД) - СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ) 1:3