Битката между Барселона и Атлетико Мадрид завърши в полза на... Реал Мадрид (видео)

Барселона и Атлетико Мадрид завършиха при резултат 0:0 в мача помежду си на "Камп Ноу" от 35-ия кръг на Ла Лига. Така Атлетико продължава да има 2 точки аванс на върха пред Барса в класирането, като "рохибланкос" събраха 77 точки, а каталунците са със 75. Двата тима обаче ще трябва да изчакат и резултата от мача Реал Мадрид - Севиля в неделя. Севилци вече на практика са извън борбата за титлата, но победа на Реал Мадрид ще позволи на "белите" да съберат 77 точки и да излязат с едни гърди пред конкурентите си, тъй като футболистите на Зинедин Зидан са с по-добри показатели в преките си двубои и с Атлети, и с "лос кулес".

Трайно контузените Ансу Фати и Филипе Коутиньо пропуснаха днешния мач за Барселона, докато Диего Симеоне нямаше проблеми със състава си и заложи на най-доброто. Аржентинският наставник на Атлетико търсеше днес първа победа в треньорската си кариера срещу "лос кулес" на "Камп Ноу", след като по-рано през сезона в испанската столица постигна първата си такава изобщо срещу каталунците.

Лионел Меси и бившият играч на Атлетико Антоан Гризман бяха двамата нападатели на каталунците в схема 3-1-4-2. Любопитно за отбелязване е, че помощникът на наказания Роналд Куман - Алфред Шрьодер, бе официалният наставник на домакините днес. Бившата звезда на Барса Луис Суарес и Анхел Корея пък водеха атаката на гостите днес в схема 4-4-2, като португалският талант Жоао Феликс започна на пейката. Луис Суарес определено разочарова с изявите си в мача, в който през първото полувреме гостите бяха доста по-опасният отбор на терена и принудиха на няколко пъти стража Марк-Андре тер Стеген да показва класата си с важни спасявания. През второто полувреме играта бе равностойна като цяло, но домакините сътвориха малко повече интересни моменти пред противниковата врата.

Трябва да се отбележи, че и двамата наставници извършиха по една принудителна смяна през първото полувреме, като Тома Льомар от Атлетико и Серхио Бускетс от Барселона получиха травми, които не им позволиха да доиграят срещата.

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ

Тома Льомар след индивидуален пробив отдясно в третата минута нанесе първия точен удар в мача, но френският халф на Атлетико не затрудни особено германския вратар на Барселона Марк-Андре тер Стеген. В 10-ата минута имаше втори точен изстрел във вратата на домакините, като негов автор този път бе Луис Суарес. Уругваецът тества бившия си съотборник Тер Стеген от фаул, но германецът отново не бе затруднен.

В 13-ата минута наставникът на столичани Диего Симеоне бе принуден да извърши непланирана смяна. Тома Льомар получи травма и не можа да продължи участието си в мача, като бе сменен от Саул Нигес.

Първото наистина сериозно положение за гол в срещата се откри пред Атлетико Мадрид в 19-ата минута. След пробив на Марио Ермосо и подаване към Анхел Корея, намиращият се в наказателното поле на Барса аржентинец пробва да стреля от много опасна за Тер Стеген позиция, но често критикуваният френски защитник Клеман Лангле се намеси по отличен начин и попречи на съперниковия футболист да опъне мрежата.

В 29-ата минута Антоан Гризман реши да провели дали бившият му съотборник Ян Облак внимава и опита далечен изстрел, който бе точен, но бе спасен с лекота от словенския страж, записал днес своя мач №300 във всички турнири за "дюшекчиите".

В 31-ата минута и на Алфред Шрьодер му се наложи да извърши смяна, която не бе планирана. Един от най-важните играчи в халфовата линия на Барса - ветеранът Серхио Бускетс, не можа да продължи мача, след като получи тежък удар в главата след въздушен сблъсък с черногорския бранител на Атлети Стефан Савич. Бускетс бе заменен от Илаиш Мориба.

В 34-ата минута гостите бяха близо до гол след хубава атака и удар на Маркос Йоренте, който бе отразен по брилянтен начин от Тер Стеген. Веднага след това и Суарес застраши вратата на Барса, но от малък ъгъл не съумя да преодолее Тер Стеген.

В 37-ата минута имаше нов опасен момент за вратата на "железния" до момента Тер Стеген, който първо отрази удар на футболист на гостите, а после попречи и на Суарес да направи решаваща добавка, като "дюшекчиите" спечелиха само корнер от тази ситуация.

В 41-ата минута най-после и Барселона застраши сериозно вратата на Облак. Лионел Меси с великолепна солова акция си създаде възможност за стрелба и от границата на наказателното поле шутира, но словенският страж на Атлетико спаси удара му, който може би и без намесата на вратаря щеше да излезе в аут. Малко след това пък имаше разбъркване пред вратата на Тер Стеген, като Яник Ферейра Караско се засуети и не успя да стреля. В 45-ата минута централният защитник на гостите Фелипе бе изпуснат от отбраната на Барса и получи шанс да стреля от много добра позиция, но не уцели вратата.

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ

От началото на втората част в защитата на Барса се включи Роналд Араухо, който смени неубедителния Оскар Мингеса. Втората част започна с опасно центриране от фаул пред вратата на Атлетико, при което Клеман Лангле игра лошо с глава. Веднага след това пък грешка на футболист на Барса позволи на Суарес да стреля от относително далечно разстояние, но уругваецът не го стори по най-сполучливия начин.

В 62-ата минута резервата Мориба пропусна чудесна възможност за гол за Барса, като ситуацията бе близнак на тази от първото полувреме, в която Корея бе блокиран в наказателното поле на домакините. Секунди по-късно пък Жерард Пике опита удар с глава след хубаво центриране на Меси, но Облак не беше затруднен.

В 66-ата минута Меси стреля добре от фаул, но Облак реагира стабилно и спаси. Минута по-късно пък влезлият в игра през първата част за Атлетико Саул отстъпи мястото си на Жоао Феликс.

В 70-ата минута Араухо заби топката с глава във вратата на Атлетико, но попадението бе отменено заради засада на младия уругвайски бранител. Секунди след това Суарес опъна мрежата зад Тер Стеген, но и този гол бе правилно отменен, този път заради нарушение в атака на Ферейра Караско. В 74-ата минута пък Гризман застраши вратата на Облак, но до голов удар не се стигна.

Четвърт час преди края в игра се появи за Барса Усман Дембеле, който замени Сержиньо Дест, а Серджи Роберто влезе на мястото на Педри. Междувременно и Жофри Кондогбия смени Анхел Корея в състава на Атлетико.

Пет минути преди края Дембеле можеше да стане герой за Барса, но направи много сериозен пропуск. Той получи шанс да стреля с глава от удобна позиция след центриране отляво, но не намери целта, като топката профуча над напречната греда. Две минути по-късно Дембеле получи хубав пас отдясно на вратата на Облак, но центрирането му към Гризман беше твърде силно.

В последната минута Меси получи възможност да стреля от пряк свободен удар фронтално срещу вратата на Облак и изпълнението на аржентинската суперзвезда не беше лошо, но топката все пак излезе в аут. Това беше и последният интересен момент в големия сблъсък, който в крайна сметка приключи без победител и с добър резултат за третия кандидат за титлата Реал Мадрид.