Осасуна показа характер на "Сан Мамес" (видео)

Осасуна на два пъти беше в ролята на догонващ при гостуването си на Атлетик Билбао, но стигна до равенство 2:2. Точката на тима от Памплона донесе Анте Будимир в 89-ата минута. По този начин Осасуна продължава да е на 12-о място в класирането с 41 точки, а Атлетик е 8-и с 46 и няма загуба в последните си 9 мача в Ла Лига.

Срещата започна перфектно за домакините и още в 1-ата минута Йон Морсийо откри резултата. Той получи пас с пета от Асиер Вийялибре и успя да преодолее Серхио Ерера. Осасуна отговори в 12-ата минута, когато Дарко Брашанац се оказа непокрит в наказателното поле и отблизо вкара за 1:1.

Двубоят продължи да се развива равностойно и след почивката. В 62-ата минута Алекс Беренгер центрира към далечната греда и там Ойхан Сансет отклони топката с глава за 2:1. Домакините не се възползваха от няколко възможности да решат нещата в своя полза, а в 89-ата минута Будимир засече меко подаване на Енрик Гайего и направи безпомощен Унай Симон.

В следващия кръг Атлетик ще гостува на намиращия се в зоната на изпадащите Уеска, а Осасуна ще приеме Кадис и при победа ще го изпревари в класирането.